ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Archív článkov

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Hromadná pripomienka Slovenskej komory učiteľov k návrhu novely školského zákona (č. 245/2008 Z.z.)

hromadna-pripomienka-slovenskej-komory-ucitelov-k-navrhu-novely-skolskeho-zakona-c-245-2008-z-z

Podporte hromadnú pripomienku Slovenskej komory učiteľov (SKU) k novele školského zákona, ktorou SKU odmieta nezmyselné zvyšovanie počtu žiakov v triedach základných škôl. Pre podporu je potrebné sa zaregistrovať na portáli právnych predpisov. Potrebujeme 500 podporovateľov, aby sa pripomienkou ministerstvo muselo zaoberať.

Postup podpory pripomienky:

1. Registrovať sa na Portál právnych predpisov na https://lt.justice.gov.sk/…NewUser.aspx

2. Po prihlásení vyplniť Vaše osobné údaje potrebné k pridávaniu alebo hlasovaniu za pripomienky – ľavá strana kliknúť na Môj profil a nastavenia

3. Prejsť na stránku podpory hromadnej pripomienky SKU https://lt.justice.gov.sk/…tByUser.aspx?… a kliknuť pre podporu

Ďakujeme.

Stanovisko SKU k zvyšovaniu maximálneho počtu žiakov v triedach ZŠ

stanovisko-sku-k-zvysovaniu-maximalneho-poctu-ziakov-v-triedach-zs

Prinášame Vám oficiálne stanovisko Slovenskej komory učiteľov k navrhovaným zmenám školského zákona, ktoré sa dotýkajú zvyšovania maximálnych počtov.

Prejsť na celý článok

Verejná diskusia o stave v školstve a návrhoch riešení

verejna-diskusia-o-stave-v-skolstve-a-navrhoch-rieseni

Už 4. júna 2013 v Aule UK na Šafárikovom námestí iniciatíva Učiteľ 2020, ktorú podporuje i SKU organizuje diskusiu o stave školstva a návrhoch riešení. Diskutovať bude minister Čaplovič, množstvo odborníkov, ale aj laickej verejnosti. Moderovať bude Adela Banášová. Registrovať sa môžete už teraz na stránkach inicatívy.

Stanovisko SKU k podporným a iným aktivitám

stanovisko-sku-k-podpornym-a-inym-aktivitam

Slovenská komora učiteľov od svojho vzniku avizuje alarmujúci stav v školstve, konštruktívne poukazuje na pálčivé problémy, a aktívne sa zapája do aktivít, spojených s hľadaním optimálnych riešení.

Ako stavovská organizácia podporuje legitímne a oprávnené požiadavky učiteľov, avšak rešpektuje individuálne rozhodnutie každého člena na účasti podporného zhromaždenia, ktorý je ústavným právom občanov SR.

Podnety k zmenám v zákone 317/2009 vypracované a zozbierané Slovenskou komorou učiteľov

podnety-k-zmenam-v-zakone-317-2009-vypracovane-a-zozbierane-slovenskou-komorou-ucitelov

Všetky nasledujúce body sa vzťahujú na všetkých pedagogických aj odborných zamestnancov, ktorých tu pre zjednodušenie pomenúvame jedným slovom učitelia.

 

Prejsť na celý článok

Návrhy k novele zákona 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch

navrhy-k-novele-zakona-317-2009-o-pedagogickych-a-odbornych-zamestnancoch

Ministerstvo školstva opäť pripravuje novelu zákona 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch. Pri poslednej zmene spolupracovala s ministerstvom aj SKU, vďaka čomu sa podarilo presadiť aj niekoľko pozitívnych zmien. Určite je na zákone stále čo vylepšovať. Máme nejaké nápady, ale boli by sme radi, keby nám zamestnanci školstva poskytli aj svoje postrehy. Ide o jeden z najdôležitejších zákonov v rezorte školstva, preto prosím všetkých o podnetné návrhy spolu s odôvodneniami, prečo by daný návrh chceli presadiť. Posielajte mi ich do 15. marca na adresu sku.kosice@gmail.com.

Mgr. Ivan Dudáš

viceprezident SKU

 

2 % pre SKU

2-pre-sku

Slovenská komora učiteľov (v skr­atke SKU) vyzýva všetkých svojich členov a sympatizantov a zároveň prosí všetkých ľudí, ktorým nie je ľahostajné slovenské školstvo, o podporu poukázaním 2 % zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb či právnických osôb. SKU je nezisková organizácia a preto sa snaží okrem sponzorských darov a dobrovoľných členských príspevkov aj týmto spôsobom financovať svoje aktivity. Za poukázanie sumy 2 % z dane fyzických osôb či právnických osôb SKU vopred všetkým ďakuje.

Prejsť na celý článok

Podivné štatistiky a porušovanie Ústavy SR by Čaplovič a ZMOS

podivne-statistiky-a-porusovanie-ustavy-sr-by-caplovic-a-zmos

Kde bolo, tam bolo, v malebnej krajinke pod Tatrami žila skupina pedagógov a nepedagogických zamestnancov spokojne a šťastne. Pravidelne počúvali od svojich ministrov, predsedov vlád, primátorov a starostov, akí sú pre nich dôležití, ako si ich prácu neuveriteľne vážia a akou obrovskou prioritou sú pre celé vedenie štátu. Problém nastal, keď spomínanú skupinu zamestnancov školstva prestala baviť vykresľovaná ilúzia a rozprávke bol zrazu koniec. Stále sme dôležití, stále sme priorita, ale máme jednu podstatnú chybu, vyrástli sme z rozprávok …

Čítajte viac: http://banas.blog.sme.sk/…-a-ZMOS.html#…

Stránkovanie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko