ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Nové učebnice matematiky pre 5. a 6. ročník

Nové učebnice matematiky pre 5. a 6. ročník

Pozrite si tieto dve prednášky od autora PaedDr. J. Žabku k novým učebniciam matematiky. Svoje názory na ne môžete vyjadriť v komentároch.

 Dátum pridaniaSobota, 28. August, 2010 @08:37
Autoradmin
Kategórie
Nálepky,
Komentované5x
Prečítané8 333x
Hodnotenie článku55% (8x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Jozef Sasko napísal:

Nehnevajte sa, ale tieto učebnice nemajú ani hlavu, ani pätu a sú doslova nepoužiteľné! Horšie učebnice matematiky som ešte nevidel a to učím 19 rokov.

Marko Polo napísal:

No ani tie Sediveho zazraky za vela nestali, nemastne, neslane, doslova odpudzujuce svojou sedivostou…

Jozef Sasko napísal:

Odpoveď pre Marko Polo:
Nebudem sa baviť o učebniciach s nejakým pseudonymom. Rád by som si vymenil názory s pánom Žabkom! A kľudne aj verejne! Lebo jeho učebnice sú horšie ako zlé. Nekolidujú so štátnym vzdelávacím programom a to je hrozné!!! Viď jeden príklad zo 6. ročníka: V učebnici matematiky, v učive o uhloch, nie je nikde téma týkajúca sa výpočtu tretieho uhla trojuholníka, hoci je v ŠVP. Hlavne, že tam je strelecký uhol, uhly v biliarde (\„významné učivo pre šiestakov\“), atď. Hanba hanbúca, to si zas niekto privyrobil, fúúúúúj!

Ján Žabka napísal:

Odpoveď pre Jozef Sasko:
Dobrý deň, ak ma chcete kontaktovať, napíšte mi email na zabiak@gmail.com. Všetko dobré, Ján Žabka

Ján Žabka napísal:

Odpoveď pre Jozef Sasko:
Ak by ste o kontaktovanie nemali záujem, tak sa Vám pokúsim odpovedať k učivu o uhloch:
V učebnici pre 6. ročník píšeme:
\„K triedeniu uhlov a vete o súčte uhlov v trojuholníku sa vrátime v súlade so štátnym vzdelávacím programom v 7. a 8. ročníku. Do učebnice sme však zaradili úlohy na propedeutiku tejto vety.\“ Tieto úlohy sú zaradené napr. na stranách 108 a 109.
Zároveň si Vás dovoľujem upozorniť, že uvedené učivo sa nachádza v ŠtVP na viacerých miestach a presne v tomto zmysle sme ho do učebníc zaradili. Zároveň, od septembra 2011 pravdepodobne nebude ŠtVP vôbec určovať, v ktorom ročníku sa má ktoré učivo preberať.
Viete napísať aj iný príklad, kde podľa Vás učebnice nie sú v súlade so ŠtVP?
Dovoľte ešte jednu poznámku: Vaša posledná veta spojená s obvinením ma neutvrdzuje v tom, že Vám ide o diskusiu. Ešte raz všetko dobré, Jano Žabka

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko