ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Jazz ide do školy

Jazz ide do školy

Štvrtý ročník úspešného projektu z autorského pera Lucie Lužinskej a Borisa Čellára Jazz ide do školy tento rok opäť otvorí svoje hľadisko školám, študentom a všetkým milovníkom jazzu. Záujemcovia o jedinečný výchovný koncert sa tentokrát môžu tešiť na amerického jazzmana Howarda Curtisa, ktorý bude hosťovať na všetkých koncertoch.

Úspešný projekt približuje mladým ľudom jazzovú hudbu interaktívnou formou. Každý koncert bude preto jedinečný a tvorivý ako samotný jazz. Už tradične sa aj diváci zapoja do jeho priebehu. Okrem Lucie Lužinskej a Borisa Čellára vystúpi opäť aj vlaňajší hosť Gregor Ftičar zo Slovinska (piano). Do projektu sa tentokrát zapojí aj Thomas Howard Curtis - Američan, ktorý ma za sebou 25-ročnú kariéru jazzového bubeníka a multiperkusionistu a pôsobí ako pedagóg na Kunstuninversität v Grazi.

 

jazzProjekt pred rokom úspešne expandoval aj do virtuálneho sveta vo forme e-learningovej aplikácie, ktorá skúšala cit pre hudobné ladenie aj vedomosti u širokej verejnosti. Na oficiálnom webe projektu www.jazz.sk bude prebiehať aj tento rok a absolvovať ho môže každý, nielen stredoškoláci. Vynovená online hra sa spustí deň po poslednom koncerte, teda 19. októbra 2011. Najšikovnejší absolventi e-learningu získajú zaujímavé hudobné ceny.

V školskom roku 2011/2012 sa edukačné koncerty uskutočnia v nasledujúcich mestách:

10. 10. - Banská Bystrica
11. 10. - Žilina
13. 10. - Bratislava
17. 10. - Trnava
18. 10. - Komárno

Školy a triedy sa na jednotlivé koncerty môžu prihlásiť prostredníctvom kontaktného formulára na www.jazz.sk alebo prostredníctvom mailu na press@jazz.sk. Účasť školských kolektívov je, vďaka podpore partnerov projektu, zdarma. Hlavným partnerom je opäť Slovenská sporiteľňa.

 

 Dátum pridaniaPiatok, 23. September, 2011 @14:06
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, , ,
Komentované0x
Prečítané3 668x
Hodnotenie článku100% (1x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko