ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Pracovné stretnutie s predsedom OZ PŠaV

Pracovné stretnutie s predsedom OZ PŠaV Dňa 5.6.2012 sa uskutočnilo pracovné stretnutie predsedu OZ PŠaV na Slovensku Ing. Pavla Ondeka za prítomnosti právneho poradcu JUDr. Rastislava Bajánka s prezidentkou Slovenskej komory učiteľov PaedDr. Máriou Barancovou. Cieľom stretnutia bola vzájomná informovanosť o súčasnom pôsobení SKU a OZ PŠaV. Obe strany sa zhodli na spoločnom cieli dosiahnuť pre zamestnancov školstva navýšenie platov, výraznú ochranu postavenia učiteľa a zlepšenie pracovných podmienok, ktoré bude presadzovať najmä OZ PŠaV v rokovaniach so zástupcami Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a zástupcami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pri presadzovaní školskej legislatívy. V najbližších dňoch dôjde k podpísaniu vzájomnej dohody o spolupráci medzi OZ PŠaV na Slovensku a SKU , ktorá je zameraná na oblasť legislatívy, rozvoja školstva, zlepšenia financovania a vzdelávania zamestnancov školstva.


Dátum pridaniaStreda, 06. Jún, 2012 @10:39
Autoradmin
Kategórie
Nálepky,
Komentované0x
Prečítané15 145x
Hodnotenie článku0% (0x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko