ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Výzva na podporu štrajku učiteľov

Výzva na podporu štrajku učiteľov

 

Už nejaký čas sa snažím vo svojom živote riadiť heslom „Slová potešia, ale skutky presvedčia“. A práve teraz dospelo slovenské školstvo do fázy, kedy je potrebné prestať len rozprávať v zatvorených kabinetoch o tom, ako sa rúti školstvo do záhuby, ale treba pristúpiť k činom. Je pravda, že štrajk prináša so sebou aj určité obete, či už vo forme ušlej mzdy, vyčerpávajúcej niekoľkohodinovej cesty do Bratislavy, niekoľkohodinového verejného protestovania pred Úradom vlády SR a pod. Ale musíme si uvedomiť, že je to naozaj jediná cesta, ako môžu dať všetci zamestnanci školstva spoločne najavo svoj názor. Myšlienka je spoločná: „Chceme dôstojné školstvo!“

Som nesmierne vďačný školským odborárom za to, že siahli ku krajnému riešeniu, ktorým štrajk bezpochyby je. Určite to stálo veľa odvahy, urobiť tento krok a práve preto by ich mali podporiť všetci. Je úplne jedno, či sme, alebo nie sme v odboroch. Vyzývam všetkých zamestnancov školstva, ale najmä našich členov, členov Slovenskej komory učiteľov, aby sa aktívne zapojili do štrajku a podporili boj za správnu vec! Nie sú to len prázdne slová, ale je to fakt, že ak sa školstvo nepostaví opäť na nohy, pôjde to so Slovenskom ešte viac z kopca. A to si jednoducho kompetentní už musia konečne uvedomiť. Slovenské školstvo nesmie produkovať davy nezamestnaných, ale ambicióznych, flexibilných a sebavedomých ľudí, ktorí nemajú problém prispôsobiť sa trhu.

Nie som v školstve dlho. Učím len 7. rok, aj keď v skutočnosti posledné 4 roky tápam v reforme, vďaka ktorej sa zo slovenského školstva stalo jedno veľké nepodarené laboratórium. Preto je už 4 roky jedným z mojich snov štrajk, počas ktorého sa učitelia vzbúria a verejne vystúpia proti neustálemu sa zhoršovaniu pomerov v tomto rezorte. Vyzývam preto všetkých zamestnancov školstva! Nebuďme zbabelci a zapojme sa 13. septembra do štrajku!!!

Mgr. Ivan Dudáš - Slovenská komora učiteľov

 Dátum pridaniaPiatok, 31. August, 2012 @06:18
AutorIvan Dudáš
Kategórie
Nálepky
Komentované0x
Prečítané22 874x
Hodnotenie článku0% (0x)

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko