ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Školská konferencia okresu Partizánske

Školská konferencia okresu Partizánske

Všetkým učiteľom, riaditeľom materských, základných a stredných škôl dávame do pozornosti školskú konferenciu okresu Partizánske, ktorá sa uskutoční 30.10.2012 od 9,00 hod. do 13,00 hod. Za SKÚ sa na konferencii zúčastní prezidentka SKÚ Mária Barancová. Účasť na konferencii je bezplatná. Ak máte záujem sa zúčastniť, napíšte email na konturova@zsbosany.edu.sk do 26.10.2012.

Konferencia bude mať 4 časti: príhovory, ekonomický blok, prezentácie žiakov, prednášky pre učiteľov. V rámci poslednej časti chceme upozorniť na vystúpenie perfektných odborníkov a skvelých ľudí:

Peter Bero: Osobnosť učiteľa
Viac ako dodržiavaním učebných osnov a plánov učiteľ ovplyvňuje žiakov svojou osobnosťou, životnou filozofiou. Buďme stále väčšie a väčšie osobnosti. Potom nás okolie začne počúvať, začne si nás vážiť a určite aj meniť veci podľa našich návrhov. Zapôsobme na žiakov (a nielen na nich) svojim prístupom k životu a práci, vystupovaním a sebavedomím. Nech si po našom odchode z triedy povedia: Sánka dolu šéfe.

Zuzana Berová: Školská etiketa
Dress code v škole - nadštandard alebo obmedzovanie slobody? Je správanie sa učiteľov v škole ich súkromnou vecou? Znamená dodržiavanie etikety stratu prirodzenosti? Ako ovplyvňuje zovňajšok pracovný výkon? Školské uniformy – áno alebo nie?

Tibor Mrkvička Hujdič: 56 zaručených spôsobov na podporu čítania žiakov na hodinách telocviku
Vášnivý čitateľ, propagátor čítania detskej literatúry a detský kníhkupec vysvetlí, že všetko je približne tak a napriek tomu je všetko inak.Dátum pridaniaStreda, 24. Október, 2012 @00:13
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané4 304x
Hodnotenie článku100% (2x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko