ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Ponuka kontinuálneho vzdelávania

Ponuka kontinuálneho vzdelávania

V zmysle Zákona MŠ SR č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Vyhlášky MŠ SR č. 445/2009 Z. z. o kontinuálnom vzdelávaní, kreditoch a atestáciách pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov Európska vzdelávacia agentúra, n. o. ponúka akreditované programy kontinuálneho vzdelávania.

Tabuľka kontinuálneho vzdelávaniaDátum pridaniaUtorok, 14. September, 2010 @20:16
Autoradmin
Kategórie
Nálepky,
Komentované6x
Prečítané12 474x
Hodnotenie článku10% (1x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

sisi napísal:

Mate prosim niekto skusenosti s kontinualnym vzdelavanim? U nas na skole sa o tom vobec nehovori, ake su moznosti, vsetko si musime zistit sami. Hlavne by ma zaujimalo, ci su vase skoly ochotne vam vzdelavanie platit, alebo si ho platite sami. Pretoze pokial viem, setri sa kde sa da, chybaju peniaze na uplne zakladne veci, tak neviem, kde by skola vzala este na nase kurzy. A ze by to bola pre ucitela az taka super investicia casu a vlastnych penazi, ktorych ma tiez len tak ledva na zivobytie…? Dakujem.

Alena napísal:

Do kontinualneho vzdelavania je zaradeny program Rozsirujuce / doplnujuce studium cudzich jazykov pre ucitelov na 1. stupni. Ako je platene, je neslavne zname uz aj sirokej verejnosti.

jan rokycansky napísal:

Priatelia učitelia, nehrajme sa tu s fazuľkami – taká, onaká forma štúdia, platí-neplatí. Zákon č. 317 jednojednoz­načne diskriminuje podľa reálne dosiahnutého preukazáteľného vzdelania na tých, ktorí sa celú pedagogickú prax viezli a tých čo celoživotne zvyšovali kontinuálne svoje pedagogické majstrovstvo aj sebaštúdiuom a sebavzdelávaním, na čo majú aj príslušné osvedčenia a diplomy.
Teraz Zelina, Krajči a Mikolaj vymysleli, že to legislatívne anulujú a postavia lajdákov a aktívnych na rovnakú štartovaciu čiaru cez pomýlený kreditný systém. Pritom chyba nie je ani v kreditoch, ale v dátume ich uznávania. Ten by v najjednoduchšom prípade vôbec nemal existovať. Ak si sa vzdelával, zákonne to preukáž a priznáme ti príplatok za celoživotné vzdelávanie. A nie diskriminačne ho stanoviť za vzdelávania od roku 2008. Veď v rozširujúcom magisterskom štúdiu, ktoré ste končili pri nadobudnutí účinnosti zákona – 1.11.2009, ste museli začínať už v roku 2004. Teda očakávali sme, že aspoň aktivity od tohto dátumu sa nám zohľadnia. Zatiaľ márne! Prečo? Pretože uznať kredity za reálne dosiahnuté aktivity v rámci celoživotného vzdelávania pedágóga by znamenalo rozvrat financií v školstve. Taká krutá je pravda. Zákon sa prijal, no niet peňazí na jeho dôstojné fungovanie a krytie. Ostatné je iba lacná demagógia úradníkov MŠ!

hup napísal:

Odpoveď pre jan rokycansky:
A tak nakoniec /anulovaním/ skončí aj celý
slávny kreditný „systém“ – vymyslí sa zasa
nejaký „kaleráb“, ktorým sa zdôvodní,
prečo nezvýšiť učiteľom platy!

Zuzana napísal:

Je to celé postavené na hlavu. A ak to bude tak ako v našej škole, že prvé kreditové školenia mali schválené dôchodcovia, ktorí nemajú aprobáciu na učenie predmetov, ktoré by na našej škole mohli a kamaráti pána riaditeľa aj s ním, tak potom ďakujem aj za taký systém odmeňovania. Tí ostatní učitelia, ktorí poctivo učia a nemajú čas vysedávať na školeniach, ktoré už kedysi absolvovali bez kreditov, tím sa platy zvyšovať nebudú. Súhlasím, s tým, že tento kreditný systém je podvod na učiteľoch.

Jana Sunova napísal:

Vážení kolegovia,úplne súhlasím s mnohými nespokojnými pedagógmi ohľadom kreditov a predchádzajúceho vzdelávania.Som tesne pred dôchodkom a doma mi v zásuvke leží nijako neohodnotených a už vôbec nie finančne 10 OSVEDČENÍ.Skrýva sa za nimi množstvo hodín,strávených na mnohých školeniach.A o pre­žitom strese zo skúšok a vypracovaných odborných prácach už ani nehovorím.Nepočítam ani tie hodiny,ktoré som mohla stráviť omnoho užitočnejšie a príjemnejšie.Preto nech sa nikto nečuduje,že som z toho všetkého veľmi,ale veľmi znechutená.Už neštudujem,lebo NEVERÍM…

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko