ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Oznam k podnetom o nerešpektovaní rozsahu učiva pri prijímacích pohovoroch

Oznam k podnetom o nerešpektovaní rozsahu učiva pri prijímacích pohovoroch

Počas tohtoročných prijímacích pohovorov na stredné školy sa stalo, že niektoré SŠ nerešpektovali rozsah učiva, ktoré sa nachádza v ISCED 1 a ISCED 2. Problém bol v tom, že išli nad rámec tohto učiva. Ak viete o konkrétnych príkladoch, kde k takýmto postupom došlo, prosíme vás, aby ste nám oznámili meno školy, kde sa takéto niečo stalo, a konkrétne príklady učiva, ktoré bolo nad rámec ISCED 1 a ISCED 2. Prostredníctvom Slovenskej komory učiteľov poprosíme tieto školy o vysvetlenie a upozorníme ich na to, aby sa v budúcnosti takéto veci neopakovali. Ak tak urobia aj v budúcnosti, posunieme podnet inšpekcii. Svoje podnety môžete písať do diskusie pod článkom alebo posielať na adresu sku.kosice@gmail.com.

Keďže je potrebné, aby boli tieto informácie doručené školám v rozumnom čase, budeme sa zaoberať tými podnetmi, ktoré budú zaslané do 8. 6. 2014.

Mgr. Ivan DudášDátum pridaniaPiatok, 23. Máj, 2014 @21:46
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané24 362x
Hodnotenie článku50% (1x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko