ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Dotazník - kariérny rast a kreditový systém - zákon č. 317/2009

Dotazník - kariérny rast a kreditový systém - zákon č. 317/2009
Dňa 30.5. 2014 začala Slovenská komora učiteľov realizovať prieskum spokojnosti učiteľov s fungovaním tzv. kariérneho rastu a kreditového systému. Prieskum prebieha formou online dotazníka, link môžu záujemcovia nájsť na adrese:
Prijatie tzv kariérneho rastu a kreditového systému v roku 2009 prijali učitelia nejednoznačne. Niektorí v ňom vidia možnosť ďalšieho vzdelávania sa a príležitosť prilepšiť si k platu, druhí celý systém od začiatku kritizujú ako nezmyselnú "naháňačku za kreditmi".
Keďže ministerstvo školstva doteraz nerealizovalo žiaden prieskum spokojnosti učiteľov s fungovaním tohoto systému, rozhodli sa učitelia takýto prieskum realizovať sami. Ministerstvo školstva v súčasnosti pripravuje novelu zákona č. 317/2009 Z.z., ktorý tento systém uviedol do praxe. SKU chce preto výsledky prieskumu zaslať ministerstvu a prispieť tak k diskusii o tomto zákone.


Dátum pridaniaSobota, 31. Máj, 2014 @16:00
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané25 790x
Hodnotenie článku100% (2x)

Podobné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko