ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Rokovanie s ministrom Pellegrinim

Rokovanie s ministrom Pellegrinim

Dňa 22.8. 2014 sa Slovenská komora učiteľov na pozvanie ministra školstva Petra Pellegriniho zúčastnila úvodného rokovania s cieľom vymedziť kľúčové témy a problémy, ktoré budú predmetom ďalších rokovaní v období do konca kalendárneho roka. Za Komoru sa rokovania zúčastnili:

prezidentka SKU PaedDr. Mária Barancová, viceprezident SKU Mgr. Miroslav Sopko, výkonná riaditeľka za Žilinský kraj Mgr. Lucia Porubčanská, výkonná riaditeľka za Trnavský kraj PaedDr. Dagmar Kolevová a výkonný riaditeľ za Bratislavský kraj Mgr. Vladimír Crmoman.

V úvode stretnutia prezidentka SKU PaedDr. Mária Barancová prezentovala hlavné problémy učiteľov z pedagogickej praxe:

■ učitelia sú nedostatočne finančne ohodnotení,

■ zhoršujú sa ich pracovné podmienky (materiálno-technické vybavenie škôl, časová záťaž...)

■ dlhodobo nie je doriešená ich personálna podpora (špeciálni pedagógovia, asistenti...).

■ zvyšuje sa ich priemerný vek,

■ stupňuje sa odliv mladých perspektívnych učiteľov do iných profesií.

■ mobbing a bosing

Následne k týmto bodom prebiehala živá diskusia.

Pán minister školstva oznámil, že v snahe zlepšiť spoločenské postavenie učiteľa pripravuje legislatívnu úpravu, ktorá dá učiteľom výrazný status ochrany. Hovoril ďalej o pripravovaných zmenách na ministerstve a jeho rozpočtových organizáciách s cieľom zlepšiť servis pre školy a školské zariadenia. Snahou ministerstva bude postupne vylaďovať systém počnúc predprimárnym vzdelávaním. Najbližšie rokovanie medzi SKU a ministerstvom sa dohodlo práve k materským školám.Dátum pridaniaStreda, 27. August, 2014 @06:03
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané37 129x
Hodnotenie článku100% (1x)

Podobné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko