ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Reakcia Slovenskej komory učiteľov na vyjadrenie predsedu Vlády SR Roberta Fica ohľadom práva veta pre zriaďovateľov

Reakcia Slovenskej komory učiteľov na vyjadrenie predsedu Vlády SR Roberta Fica ohľadom práva veta pre zriaďovateľov

Zámer predsedu Vlády SR pririeknuť pomocou pozmeňovacieho návrhu zriaďovateľom škôl právo veta pri voľbe riaditeľa de facto zbavuje učiteľov a rodičov akejkoľvek možnosti vyjadriť sa k budúcnosti a smerovaniu škôl. Slovenská komora učiteľov pripomína, že práve rodičia a učitelia poznajú najlepšie potreby školy a potreby žiakov. Dá sa povedať, že rodičia a učitelia poznajú školy zvnútra, zriaďovatelia zvonka. Sme presvedčení, že výchovno-vzdelávacie otázky by mali byť nadradené a dôležitejšie ako prevádzka a údržba budov škôl a školských zariadení.

SKU varuje poslancov NR SR i verejnosť pred závažnými celospoločenskými dôsledkami navrhovaného opatrenia. Nikdy by sme sa totiž nechceli dožiť toho, aby sa učitelia dejepisu v jednom z krajov báli kandidovať na riaditeľa len preto, že chodia so žiakmi na exkurziu do Múzea SNP.

SKU urobila v mesiacoch marec a apríl prieskum, do ktorého sa zapojilo spolu 1360 riaditeľov či zástupcov škôl a školských zariadení. Na otázku: "Súhlasíte s návrhom, ktorý smeruje k posilneniu kompetencie zriaďovateľa vo veci voľby riaditeľa školy?" odpovedalo "nie" až 78,18% škôl.Dátum pridaniaŠtvrtok, 30. Apríl, 2015 @07:14
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané25 373x
Hodnotenie článku100% (3x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko