ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Reakcia SKU na vyjadrenia ministra školstva p. Draxlera (v médiách 22.10.2015)

Reakcia SKU na vyjadrenia ministra školstva p. Draxlera (v médiách 22.10.2015)

Reakcia SKU na vyjadrenia ministra školstva p. Draxlera ( v médiách 22.10.2015):

1.Pedagogickí a odborní zamestnanci upozorňujú na nedoriešenú platovú otázku dlhodobo a systematicky. Pripomenieme len petíciu z roku 2011, pod ktorú sa podpísalo 55 tisíc ľudí alebo masové protesty a štrajk z roku 2012. V otázke platov Výzva SKU vláde SR len opakuje tieto požiadavky.

2. Na kolektívne vyjednávanie učiteľov nikto nikdy nezavolal, nikto sa nás pred kolektívnym vyjednávaním nepýtal na náš názor. Kolektívna zmluva navyše podpísaná nie je, rovnako nie je schválený rozpočet. Preto sa domnievame, že naša výzva vôbec neprichádza neskoro, len reaguje na výsledok kolektívneho vyjednávania a návrh rozpočtu.

3. Druhý a tretí bod výzvy sú rovnako problémy, na ktoré upozorňujeme dlhodobo a je najvyšší čas, aby ich vláda riešila.

 

SLOVENSKÁ KOMORA UČITEĽOV

 Dátum pridaniaPiatok, 23. Október, 2015 @17:29
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované1x
Prečítané18 729x
Hodnotenie článku83% (6x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Ľuboš Kvašňák napísal:

Kolektívne vyjednávanie zo zákona je umožnené odborovým organizáciám. Pokiaľ viem, SKU ňou nie je. Preto nerozumiem, ak sa čudujete, že nie ste prizývaní na kolektívne vyjednávanie. V tomto prípade učiteľov(všetkých zamestnancov školstva) zastupujú odborové zväzy. V OZ PŠaV je určite viac učiteľov, ako v SKU, majú právo sa vyjadriť, rovnako ako tí, čo nie sú v odboroch.

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko