ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Poďakovanie zapojeným školám do Dňa zdravia a Učiteľskej kvapky krvi

Poďakovanie zapojeným školám do Dňa zdravia a Učiteľskej kvapky krvi

Vážená pani riaditeľka, vážený pán riaditeľ,

19. november bol pre nás významným dňom. Pedagógovia na 235 školách sa v tento deň spolu rozhodli  zabojovať za svoju školu, za seba  a hlavne za ďalšie generácie tejto krajiny  ušľachtilým skutkom a tým poukázať na problémy nášho školstva. Určite ste v poslednom období zachytili verejné diskusie a výzvy, ktoré upozorňujú na to, že školstvo nie je v tejto spoločnosti skutočnou prioritou. Takou je aj Výzva Slovenskej komory učiteľov vláde, ktorú svojimi aktivitami podporili Nové školské odbory, Iniciatíva bratislavských učiteľov, Iniciatíva banskobystrických učiteľov, Iniciatíva žilinských učiteľov a Iniciatíva považskobystrických učiteľov. Ide o aktivity pedagogických a odborných zamestnancov školstva, ľudí z praxe, ktorým veľmi záleží – rovnako ako aj Vám – na zlepšení podmienok a pomerov v školstve.

Uvedomujeme si Vašu zodpovednosť za chod škôl a za výchovno – vzdelávací proces, o to viac si vážime, že ste sa rozhodli podporiť zapojenie sa Vašich zamestnancov do tejto akcie a týmto spôsobom presadzovať požiadavky vo Výzve SKU vláde SR – Vám i Vašim zamestnancom za to patrí naše ďakujem.

Prosíme Vás, vyjadrite za nás toto poďakovanie aj Vašim zamestnancom,  žiakom a ich rodičom, ktorí  prijali túto aktivitu.

Vedomie, že v tomto boji za zdravšie školstvo nie sme sami, nám dáva nádej a vôľu v tomto zápase vytrvať.Dátum pridaniaStreda, 25. November, 2015 @09:45
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané17 582x
Hodnotenie článku92% (6x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko