ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Stanovisko SKU k udalosti v ZŠ Brehy

Stanovisko SKU k udalosti v ZŠ Brehy

Slovenská komora učiteľov v súvislosti s  medializovaným prípadom Marca zo základnej školy v Brehoch vyjadruje rozhorčenie nad neprimeraným postupom štátnych úradníkov.

Dotýka sa nás to aj preto, že k incidentu došlo na pôde školy, v inštitúcii, ktorá má zabezpečovať rozvoj dieťaťa v pokojnom, tvorivom a humánnom prostredí.

Za dieťa, ktoré nám je do vyučovacieho procesu zverené, zodpovedáme nielen po stránke bezpečnostnej, ale aj psychickej. Týmto zákrokom bola zmarená dlhoročná každodenná práca učiteľov tejto školy, ktorí sa snažia vytvárať pokojné a podnetné prostredie pre každé dieťa. 

Zároveň  chceme upozorniť, že  neprimeranému tlaku boli vystavení aj  pracovníci školy najmä pre absenciu slušnej a dôstojnej komunikácie a pre nerešpektovanie ľudsky aj profesionálne overených a navrhovaných postupov riešenia.

Vyzývame odbornú a laickú verejnosť k dodržiavaniu základných ľudských princípov spolunažívania a k akceptovaniu práv a povinností pracovníkov školstva najmä pre dobro im zverených detí. 

 

Správna rada SKU Dátum pridaniaSobota, 21. Máj, 2016 @20:04
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované1x
Prečítané8 981x
Hodnotenie článku100% (5x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Anna napísal:

Plne súhlasim s príspevkom. Štátna moc krásne ukázala akú vážnosť a rešpekt má učiteľ v ich očiach. Ani riaditeľka nič nezmohla vo svojej škole. V očiach úradnikov sme my riaditelia nič,a možno ršte horšie.

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko