ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Návrhy na skvalitnenie slovenského školstva

Návrhy na skvalitnenie slovenského školstva

Návrhy od Mgr. Dancáka, vedúceho PK CJ, SOŠ, Košická 20, 080 01 Prešov

Tu predkladám moje návrhy:

1. nezavádzať pevnú pracovnú dobu pre učiteľov !!! - iba za predpokladu, že bude mať každý učiteľ zabezpečené kľudné a tiché miesto pre svoju prácu, t.j. vlastný stôl, knižnicu, počítač a veci, ktoré nutne potrebuje (ja osobne si neviem predstaviť prácu v zborovni)

2. za predpokladu, že učiteľov oberiete o týždeň dovolenky, umožniť čerpanie dovoleniek kedykoľvek to učiteľ potrebuje, prípadne umožniť učiteľom prísť do práce a pracovať aj počas povinných dovoleniek

3. znížiť základný úväzok z 22 na 19, prípadne 20 hodín, pričom triednickú hodinu zaradiť do základného úväzku

4. znížiť vekovú hranicu odchodu učiteľov do dôchodku na 55 rokov, s možnosťou dobrovoľne pokračovať v práci (všetci si myslia, že práca učiteľov je prechádzka ružovým sadom, no je to psychicky vyčerpávajúce, určite nie menej ako práca vojakov či policajtov)

5. byrokraciu prenechať byrokracii, prípadne snažiť sa využiť pomocnú ruku bakalárov, ktorí by mali príležitosť nadobudnúť prax v oblasti vzdelávania.

Ďakujem za možnosť vyjadriť svoj názor a pevne verím, že moje pripomienky napomôžu konštruktívnej diskusii smerujúcej k zlepšeniu kvality slovenského školstva.
Ako sa hovorí vo vzdelaní je budúcnosť národa !!! Dátum pridaniaPiatok, 17. December, 2010 @16:15
Autoradmin
Kategórie
Nálepky,
Komentované2x
Prečítané4 545x
Hodnotenie článku84% (14x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

michal napísal:

Add 5. bod:

Cize byrokraciu prenechat byrokracii, lebo byrokracia nesuvisi so vzdelavanim, alebo tu byrokraciu hodit bakalarom ako prax vo vzdelavani, lebo byrokracia ku vzdelavaniu patrí?

Neodporuje si ta veta nahodou? Alebo je len bezne, ze bakalarsky praktikant polieva kvety a chodi ucitelom do obchodu aby dostal peciatku?

Zuzana napísal:

S väčšinou súhlasím a ja by som ešte doplnila, že učiteľ by nemal vykonávať prácu policajta na škole na to by mal byť platený SBS-kár. Myslím tým dozory mimo vyučovaciu hodinu.

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko