ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Bojujeme proti byrokracii

Bojujeme proti byrokracii

Ministerstvo školstva spúšťa projekt „Znižovania administratívnej záťaže učiteľov a riadiacich pracovníkov základných a stredných škôl.“ Byrokracia trápi nás všetkých. Sťažujete sa, že pre samotné papierovanie nemáte čas na inovácie, nové metódy, kvalitnejšie vyučovanie. Vedenie ministerstva má preto dnes úprimný záujem zľahčiť toto bremeno učiteľom a riaditeľom. V samotnom projekte najskôr potrebujeme zmapovať, čo všetko na školách vnímate ako administratívnu záťaž. Zapojte sa preto aktívne do online komunity na webstránke wiki.skoly.org.

(úprava - v článku nájdete i návody, ako prispievať na wiki stránku projektu)

Pomocou tejto webstránky a všetkých ochotných učiteľov a riaditeľov chceme zmapovať situáciu na školách, aby sme v ďalšom kroku mohli s touto situáciu pracovať a situáciu vám uľahčiť. Nesľubujeme, že po debyrokratizačnom procese nebude žiadna byrokracia. To určite nie, žijeme v spoločnosti a musíme re agovať na to, čo sa deje okolo nás. Každá škola, ktorá je dnes právnickou osobou sa musí správať ako samostatne.

Budeme sa ale snažiť maximálne vám situáciu uľahčiť. Je možné, že niektoré aktivity, procesy alebo činnosti sa nám podarí úplne zrušiť, lebo nedávajú zmysel. Pri iných sa nám, pevne veríme, podarí činnosť, aktivitu alebo proces uľahčiť – napríklad zavedením informačného systému, zjednodušením pravidiel alebo vytvorením jednotného návrhu dokumentu, ktorý si potom nebude musieť vymýšľať každý sám.

Veríme, že spoločne sa nám to podarí!

 

Roman Baranovič, projektový manažér

 

 


Ako pracovať v prostredí wiki


Vytvorenie užívateľského účtu


Editovanie obsahu wiki stránky projektuDátum pridaniaUtorok, 08. Február, 2011 @10:04
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, , ,
Komentované14x
Prečítané9 237x
Hodnotenie článku97% (6x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

1 [2]

tripok napísal:

Odpoveď pre Alana:
Dobre ste to povedali, zase jeden tazkopadny a celkom neskodny slon na ucitelskom nebi.;-)

tripok napísal:

A este k tej debyrokratizacii (pekne slovicko!): ktory ogrgel z ktorej zemicky vymyslal UNIACKE reguly spracuvania projektov, sa tiez nikto nikdy nedozvie. Uz neucime a ani nas neposudzuju podla prace s detmi, ale podla \„ustretovosti\“, s akou sa podielame na mimovyucovacich aktivitach, projektoch a skuste plavat proti prudu.
Manzelia uciteliek – aktivistiek by o tom mohli pisat knihy, kolko casu venuju ich drahe polovicky domacnosti a starostlivosti o vlastne deti.:-D:-D:-D

admin napísal:

Odpoveď pre tripok:
Hm, ak máte na mysli slona ako symbol sily a dôstojnosti ako ho chápu americký republikáni alebo symbol šťastia ako je chápaný v Indii a budhizme alebo ako symbol vytrvalosti, najmä pri hľadaní podmienky pre život v Afrike – vody, tak vám v mene Komory za to len môžem poďakovať…lepší symbol ste pre nás nemohli vymyslieť :)

brigantova napísal:

Vidím, že debata sa rozprúdila:-D
K činnosti komory…
Vidíme \„veľkú podporu\“ zo strany učiteľskej verejnosti.
Lekári na rozdiel od učiteľov, keď príde ku konkrétnej veci dokážu spolupracovať.
Dokážu to učitelia? Pri všetkej úcte nemyslím. Znovu by to bol len boj pár ľudí. Uznajte, že kým nie sme ako tak jednotní, aspoň v základných otázkach, nikto nás počúvať nebude!
Teraz som to nemyslela ako nábor do komory. Žiadny rozumný názor, hlas učiteľa neodmietneme preto, že nie je od člena komory. Len mám pocit, že niekedy nevieme čo chceme! Prípadne čakáme, že to niekto za nás vyrieši, získa, spraví…
To je veľký omyl, nikto nám nikdy nedá nič len tak:-D

1 [2]

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko