ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Konferencia Výsledky PISA 2009

Konferencia Výsledky PISA 2009

Vážená pani, vážený pán,

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR organizuje dňa 7. marca 2011 konferenciu

 

 

VÝSLEDKY PISA 2009

Výzva pre skvalitnenie slovenského školstva

 

pod záštitou

 

 

ministra školstva, vedy, výskumu a športu Eugena Jurzycu

 

 

Slovenskí žiaci dosahujú v medzinárodnej porovnávacej štúdii OECD PISA nelichotivé výsledky – podpriemer, resp. priemer krajín OECD.  Problematika skvalitnenia slovenského vzdelávacieho systému je nanajvýš aktuálnou otázkou, ktorej riešenie si vyžaduje zvýšené úsilie všetkých subjektov ovplyvňujúcich vzdelávanie – učiteľov, vysokoškolských pedagógov, zriaďovateľov škôl, vládnych či mimovládnych organizácií. Aj z týchto dôvodov považujeme Vašu účasť na konferencii za  mimoriadne významný prínos k uvedenej problematike.

 

V prílohe Vám zasielame pozvánkuspolu s návratkou, programom konferencie a pokynmi pre účastníkov. Pre Vašu organizáciu je rezervovaných 10 miest  v pléne.

 

 

Návratku prosím zašlite pre každého účastníka jednotlivo v elektronickej podobe na mailovú adresu andrea.onderova@nucem.sk, prípadne faxom alebo poštou najneskôr do 1. marca 2011.

 

 

 

Za hlavného organizátora konferencie Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania 

Andrea Onderová

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania

Pluhová 8, 831 03 Bratislava 
tel.: +421/02/49 27 62 97

Fax: +421/02/49 27 64 16

www.nucem.sk

 Dátum pridaniaPiatok, 25. Február, 2011 @09:18
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, ,
Komentované2x
Prečítané4 578x
Hodnotenie článku0% (0x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

admin napísal:

Inak prezentáci z konferencie si môžete stiahnuť na http://www.nucem.sk/…ucem/special

Antek napísal:

Môj krátky diskusný príspevok, ktorý, bohužiaľ, nebol na tejto konferencii zverejnený:
Na zvýšenie čitateľskej gramotnosti slovenskej mlade je nevyhnutne potrebné prestať dabovať zahraničné filmy vysielané slovenskými televíziami a otitulkovať ich podobne, ako to robia vo Fínsku. Navyše by bolo vhodné vybaviť prekladom aspoň do angličtiny aj programy slovenskej proveniencie a otitulkovať aj tie. Ordinácia v ružovej záhrade, či Šeherezáda sa tešia obľube už u žiakov I. stupňa ZŠ…

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko