ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Správa z konferencie Výsledky PISA 2009

Správa z konferencie Výsledky PISA 2009

V pondelok 7. marca 2011 sa členovia SKU zúčastnili konferencie VÝSLEDKY PISA 2009 - Výzva pre skvalitnenie slovenského školstva, ktorú organizoval Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania. Konferencia sa konala pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu, Eugena Jurzycu.

Cieľom medzinárodných meraní nie je hodnotiť výkony jednotlivých žiakov alebo škôl, ale sledovať výsledky vzdelávacích systémov zúčastnených krajín a ich zmeny v čase, odhaľovať ich silné aj slabé stránky a nachádzať možnosti zlepšenia.

Medzinárodné merania organizujú dve medzinárodné organizácie. OECD - zisťuje výsledky vzdelávania z pohľadu požiadaviek trhu práce a sústreďuje sa na žiakov v posledných rokoch školskej dochádzky. IEA - sleduje výsledky vzdelávania vo vzťahu k predpísanému obsahu vzdelávania v jednotlivých zúčastnených krajín a skúma žiakov vybraných ročníkov jednotlivých stupňov vzdelávania.

V príspevkoch sa venovalo kľúčovým zisteniam o výsledkoch zo štúdie PISA 2009 a uvádza výkon žiakov Slovenska v medzinárodnom porovnaní a jeho trend v jednotlivých cykloch štúdia. Predstavilo niekoľko príkladov dobrej praxe zameraných na rozvoj čitateľskej gramotnosti.

Príspevky zo stránky NUCEM:

 

Výkony a úspešné reformy vzdelávania - Michael Davidson
Možné príčiny výsledkov Estónska v štúdii PISA - Maie Kitsing
Výsledky a výzvy slovenského školstva v medzinárodných meraniach OECD a IEA - Paulína Koršňáková
Čitateľská gramotnosť 15-ročných slovenských žiakov v svetle výsledkov PISA 2009 - Daniela Heldová
Čitateľská gramotnosť slovenských žiakov: Pedagogické reflexie a dôsledky - Oľga Zápotočná
Širšie kontexty testovania čitateľskej gramotnosti PISA - Beáta Kossová
Možnosti rozvíjania gramotnosti v Štátnom vzdelávacom programe - Katrína Vaškanínová
Aplikácia čitateľských stratégií vo vyučovacom procese - Nadežda Kašiarová
Rozvoj čitateľskej gramotnosti vo vyučovaní slovenského jazyka a literatúry- Mária Mruškovičová
Rozvoj čitateľskej gramotnosti a vzťahu k čítaniu od útleho veku - Marcela Maslová

 

Fotogaléria:Dátum pridaniaStreda, 09. Marec, 2011 @18:05
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, ,
Komentované1x
Prečítané4 487x
Hodnotenie článku95% (2x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

KRK78910 napísal:

Na nasej skole sa znizil pocet hodin citania v najnizsich rocnikoch zo 4 tyzdenne na DVE hodinocky!!! Vsetko na ukor anglictiny! To mate vidiet, ako uz len tieto decka citaju! Necitaju uz ani len v skole poriadne, nieto este doma. Dakujem pekne za taku reformu, za take poucovania, za take cenne a obohacujuce materialy! Materinska rec je v zavoze, vazeni, v mene vychovy buducich gastarbaitrov. Smutne.

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko