ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

List priateľom komory

List priateľom komory

Možno úvaha, možno výzva, možno prosba, možno poďakovanie....To možno je určite.

 

Milí  priatelia,

 

   chcela som sa stať učiteľkou  a stala som sa ňou.  Je to najúžasnejšie povolanie, lebo deti dokážu úprimne oceniť ľudské vlastnosti a morálnu hodnotu človeka. Dnes toto povolanie je na okraji spoločenského záujmu,  výsledkom práce sú "deti" a ich vzdelanie a výchova. A to je z hľadiska veľkých ziskov málo.

Slovenská komora učiteľov vznikla preto, aby sme vytvorili jednotnú platformu, platformu odbornú, ktorá dokáže adekvátnym spôsobom reagovať na tých, ktorí rozhodujú o našom pracovnom a do istej miery i osobnom živote.

Vážení priatelia, byť na konci záujmu spoločnosti a stať sa predmetom záujmu spoločnosti a dosiahnuť akceptovateľné   ciele a výsledky je cesta, ktorou musíme kráčať my všetci, zomknutí v úsilí dosiahnuť spoločenský status slovenského európskeho učiteľa. Bude to cesta o našom entuziazme, o optimizme, o nádeji, o našej spoločnej výnimočnosti.

 

Slovenská komora učiteľov bude oporou a ochranou bezpečnosti nás na tejto tak namáhavej ceste.

 

Prosím vás všetkých o šírenie dobrého mena dôležitosti jej vzniku a privítame akúkoľvek pomoc.

A úprimne ďakujem všetkým, ktorí pomáhali , pomáhajú a budú pomáhať.

 

Mária Barancová 

 Dátum pridaniaStreda, 18. August, 2010 @20:04
Autoradmin
Kategórie
NálepkyŽiadne
Komentované0x
Prečítané4 543x
Hodnotenie článku88% (13x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko