ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Čo ďalej so Štátnym vzdelávacím programom (M. Kríž)

Čo ďalej so Štátnym vzdelávacím programom (M. Kríž)

Pozrite si prednášku M. Kríža, námestníka ŠPU, ktorá odznela na konferencii v Poprade a týkala sa zásadám zmien, ktoré by chcel presadiť v Štátnom vzdelávacom programe.Dátum pridaniaSobota, 21. Máj, 2011 @07:05
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, , ,
Komentované5x
Prečítané17 824x
Hodnotenie článku22% (5x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Michal Struhár napísal:

Toto vyzerá na ďalšieho \„odborníka\“, ktorý o učení a praxi nemá ani páru!!!

Jana Kollárová napísal:

Ja som si už myslela, že ma v školstve nič neprekvapí. Neviem, či mám plakať, smiať sa, alebo kričať. Chcela by som vedieť, či si kompetentní uvedomujú, čo týmto chaosom spôsobia. Už sa nepozastavujem nad tým, že sa snažia zas urobiť z učiteľa dievča pre všetko, že nás nenechajú kvalitne vykonávať našu prácu. Ako matke mi začína veľmi vadiť, že sa vychováva generácia dezorientovaných tupcov, na ktorých si niekto skúša rôzne pokusy.
Prečo nekonzultujete s učiteľmi, ktorým na vzdelaní skutočne záleží?
Jana

Pavol Hulík napísal:

Pán Kríž nevie o projekte MŠ Debyrokratizácia ?!!!
ŠPÚ je zariadením MŠ ???
MŠ nevie o aktivitách ŠPÚ ?!!!
Kocúrkovo???

Martin Kríž napísal:

Dámy a páni, kolegyne a kolegovia.

Veľmi rád by som sa poďakoval za pripomienky a námety. Zatiaľ som ich však v tejto diskusii nezaznamenal. Možno len zle čítam. Ak môžem poprosiť, skúste to trochu inak. Povedzte, v čom nesúhlasíte – a pripojte argumenty. Povedzte, ako by to mohlo byť inak – a tiež by som uvítal argumenty, prečo by to malo byť tak, ako vravíte. Možno ma to posunie trochu iným smerom v mojom uvažovaní.

K pochybnostiam vysloveným na moju adresu len dve poznámky:
Ak má niekto pochybnosti o mojej pedagogickej praxi, môže si ma vygoogliť. Kde-tu sa môj životopis nájde.
Ak má niekto záujem dozvedieť sa, ako som na také nápady s úpravami ŠVP prišiel, niečo sa môže dozvedieť tu: http://vimeo.com/6671881

Veľmi sa teším na všetky konštruktívne návrhy – mailová adresa je v prezentácii.

Príjemnú dovolenku Vám želám a veľa síl do záslužnej práce v novom školskom roku.

S úctou a s pozdravom: nech žije učiteľ – profesionál

Martin Kríž

P.S.: Dovoľte, aby som do Vašej pozornosti dal aj blog profesora Ericha Mistrika – je to trochu aj o tej profesionalite. http://mistrik.blog.sme.sk/…oslanie.html

Lehocká napísal:

Dobrý deň ,
a vy si myslíte, že učiteľ nebude nič iné robiť, len stále s každou vládou meniť formu svojich plánov??? Vy neviete naozaj o debyrokratizácii – prepáčte ale toto čo ste predviedli, je debilokratizácia.
Tematické celky sa vôbec nemenia, ale my učitelia sa musíme stále učiť robiť plány inou formou- ale stále je to to isté. Diskutujem na tému základné školy a štátny vzdelávací plán.O rozširu­júcich hodinách v ŠkVP nehovorím.
Odporúčam aby plány pre jednotlivé ročníky a jednotlivé predmety alebo štandardy alebo čo chcete vlastne od učiteľa vypracovali metodické centrá, ŠPÚ a keď to máte každému učiteľovi vysvetľovať-to môžete spraviť aj Vy…ja to robiť nebudem.Vzdelávam sa, hľadám nové formy práce so žiakmi a snažím sa ich zaujať.Mám do dôchodku 7 rokov a už ma nebaví stále tvoriť niečo akože iné !!!! Čo je osobné ohodnotenie, čo je odmena na konci kalendárneho roku neviem, máte vôbec predstavu o platoch a o práci učiteľa? Učím viac ako 30 rokov a inak nebudem…a individuálny prístup k žiakovi…mám v triede 2 integrovaných a 1 žiaka so ŠVP…nestačím sa čudovať, zabojujte za naše vyššie platy a nie za viac nezmyselnej práce…ešte raz na záver konštatujem tie isté témy – stále iné formy plánov.....reforma s ohľadom na ŠVP o ničom  – ŠkVP s ohľadom na zameranie školy je už o niečom inom.
Lehocká

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko