ucitelka

Slovenská komora učiteľov

logoskuje mimovládna nezisková, nepolitická stavovská a profesijná organizácia pôsobiaca na území SR v zmysle zákona 83/1990 Zb. z. o združovaní občanov.

Komora združuje učiteľov / pedagogický a odborný zamestnanec/a sympatizantov učiteľskej profesie v Slovenskej republike, podporuje ich záujmy a ochraňuje ich stavovskú česť, podieľa sa na utváraní podmienok a zvyšovaní odbornej úrovne v rezorte školstva. Komora spoluvytvára podmienky na zlepšenie školského prostredia detí a mládeže Slovenskej republiky. Chráni a rozvíja slobodný výkon povolania učiteľa, ktorý má zásadný spoločenský význam a je v záujme celej spoločnosti.

Príhovor prezidentky SKU

Dve koncepcie výchovy a vzdelávania

Dve koncepcie výchovy a vzdelávania

Možno ste už zaznamenali Otvorený list Vláde SR - návrh Koncepcie výchovy a vzdelávania, ktorý reagoval na novú Koncepciu výchovy a vzdelávania od Ministerstva školstva. Bol už aj na medzirezortnom pripomienkovaní a možno ste čítali o nej pomerne výstižný článok Ericha Mistrika na jeho blogu. Vyjadril jednoducho a jasne to, čo napadne človeka, ktorý z očakávaním otvorí tento dokument, ktorý si môžete pozriež priamo ďalej i v článku. Stratil sa v ňom.

Určite ste ale aj zaznamenali, že existuje aj iná koncepcia, ktorú vypracovali externé poradkyne štátneho tajomníka J. Ivanča - Štart k novej kvalite vzdelávania. Rozmanitosť vzdelávacích ciest v regionálnom školstve. Pre porovnanie si obe dokumenty prezrite tu na jednom mieste a v komentároch sa k nim môžete vyjadriť. Za SKU však môžeme povedať, že sa plne stotožňujeme s komentárom Vladimíra Burjana - V situácii, kedy medzi najvážnejšie problémy nášho školstva patrí preregulovanosť, centralistické, direktívne a neskutočne byrokratické riadenie, nie je možné zabezpečiť nápravu týchto problémov 32-stranovým zoznamom stoviek legislatívnych a organizačných opatrení, v ktorom najčastejšími slovami sú „pôsobnosť, absencia, finančné prostriedky, mechanizmus, právna úprava, ustanoviť, zamedziť, prijať opatrenie, schvaľovať, definovať, vymenovať..."Dátum pridaniaUtorok, 28. Jún, 2011 @07:04
Autoradmin
Kategórie
Nálepky, ,
Komentované0x
Prečítané5 227x
Hodnotenie článku100% (1x)

Podobné články

Súbežné články

Opiner Friends Digg del.icio.us Live Google Technorati Spurl Vybrali.sme.sk Mojelinky.sk Vytlačiť túto stránku Odoslať emailom


Komentáre

Zatiaľ neboli pridané žiadné príspevky!

Vyjadri sa aj ty!

Polia s hviezdičkou sú povinné pre pridanie príspevku.

Vaše meno*


Váš email

Nezobrazuje sa, Gravatar povolený

Váš web


Antispam ochrana*

Text príspevku*

Pre Vás pripravil Mgr. Miroslav Sopko